Vakaras

Vakaras

2024 m. rugsėjo 3 d., antradienis

Kūrybinis Alberto Vaidilos iššūkis


K. K. Šiaulytis. Alberto Vaidilos
 portretinis etiudas.  2024.
 Akriliniai teptukai, akvarelė, 32 x 24

Kęstutis K. Šiaulytis 

Kūrybinis Alberto Vaidilos iššūkis

 Mūsų, laikraštininkų, kolega Albertas Vaidila (gimęs 1944), šiemet įveikė dar vieną gyvenimo kelionės dešimtmetį. Matyt pažymėdamas šį laimėjimą, parengė savo kūrybos knygą – meno albumą „100 ŽURNALISTŲ PORTRETŲ“. Šio neeilinio leidinio autorius, gal tuziną metų krimtęs menotyros, filosofijos, sociologijos ir kitus mokslus, laigęs paslaptingais dailės istorijos viražais, savo veiklios būties bėgyje, vis, netikėtais rakursais apjungia teorinės patirties bagažą su „rankų darbo“ kūryba – A. Vaidila yra kelių Lietuvos kūrybinių sąjungų narys. Ar kadaise kaldamas akmens skulptūras, ar teptukais braidydamas aliejinės, akrilinės tapybos drobių lankomis, ar „žaisdamas“ skaitmeninės grafikos kosmose, Vaidila lieka ištikimas savo pavardės pašaukimui – jo dailės darbuose švyti minties giluma bei slapties nuojauta.

 Žurnalistikos profesija yra socialiai avangardiška – stebime nūdienos gyvenimo peripetijas, gaudome ne vėjus laukuose, o čia ir dabar besiklostančias visuomenės aktualijų tendencijas, publicistine kūryba dalyvaujame savo krašto ir pasaulio naujienų sūkuriuose. Tokios daugiabriaunės, universalios veiklos paženklintus veidus matome A. Vaidilos sukurtuose žurnalistų portretuose. Autorius naudoja savitą metodiką – naršydamas informacinėse erdvėse ieško pasirinkto kolegos foto portretų, atrinkęs tinkamą, skaitmenine grafika kūrybiškai interpretuoja – organizuoja naują vizualinę dermę, vingriomis, bėgančiomis, šokinėjančiomis linijomis, lyg iš saulės disko nužiūrėtomis švytinčiomis dėmėmis, „savadarbėmis“ spalvomis, koloristikos tekstūromis nuspėja, atveria, vaizduojamųjų charakterių versmes. Vartau aptariamąją knygą – kiekviename puslapyje vis naujas veidas, stebėtina, atrodo, kad tau pažįstami žmonės netikėtai įgavo naujo, kitokio pasaulio dimensijų, tarsi diskutuoja su tavimi akimis, šypsena, galvos judesiu, kūno rimtimi, lengvu rankos judesiu. Tik aukšto intelekto, skvarbios patirties autoriai sugeba taip atskleisti, išreikšti kitą, ne mažiau dvasiškai turtingą asmenybę. A. Vaidila savo skaitmeninės grafikos kūryboje pasitelkia ir praeities menininkų atrastus raiškos principus. Jo sukurtuose portretuose aptiksime impresionizmo, puantilizmo spalvos atvėrimo būdus, abstrakcionizmo drąsą, siurrealizmo sapnų mistiką. Žinia, skaitmenoje gimusius dailės darbus geriausia žiūrėti ir vertinti kompiuterio ekrane. Bet ir atspausdinti „liuksusiniame“ popieriuje, jie tarsi švyti.

 Visų (išskyrus vieną), šiame puslapyje publikuojamų portretų autorius – dailininkas ir žurnalistas Albertas Vaidila. Atsiverskite „LIETUVOS AIDO“ internetinę svetainę, kultūros skiltyje rasite čia spausdinamus ir redakcijos iniciatyva papildomai publikuojamus penkis A. Vaidilos sukurtus žurnalistų portretus:  Domijono Šniuko, Jolantos Mažylės, Ipolito Skridlos, Juozo Šalkausko, Henriko Giedriaus Vaitiekūno.


A. Vaidila. Alfonsas Čepauskas.
 Skaitmeninė grafika

A. Vaidila.  Vytautas Kvietkauskas.
 Skaitmeninė grafika

A. Vaidila.  Vytautas Žeimantas. 
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila.  Gražina Sviderskytė. 
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila.  Kazys Kęstutis Šiaulytis. 
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila.  Rūta Mikelkevičiūtė. 
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila. Adolfas Strakšys.
 Skaitmeninė grafika

Straipsnis ir Alberto Vaidilos
 skaitmeninės grafikos darbai spausdinami
 laikraštyje "LIETUVOS AIDAS" 2024 Nr. 34.
Publikaciją rasite ir "LA" internetinėje svetainėje -


Čia publikuoju dar keletą
 į laikraščio puslapį netilpusių A. Vaidilos darbų

A. Vaidila.  Domijonas Šniukas.
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila. Jolanta Mažylė.
 Skaitmeninė grafika

A. Vaidila. Ipolitas Skridla.
  Skaitmeninė grafika

A. Vaidila. Juozas Šalkauskas.
Skaitmeninė grafika

A. Vaidila. Henrikas Giedrius Vaitiekūnas. 
Skaitmeninė grafika

K. K. Šiaulytis. Dar vienas 
Alberto Vaidilo portretinis etiudas. 2024.
 Akriliniai teptukai, akvarelė, 32 x 24

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą