Vakaras

Vakaras

2023 m. kovo 30 d., ketvirtadienis

Tarptautinė Ledlaužių Diena

K. K. Šiaulytis. Poledinės žūklės mėgėja. Stebimagrafija

Kęstutis K. Šiaulytis 

Tarptautinė Ledlaužių Diena 

 Balandžio pirmąją mūsų krašte baigiasi poledinės žūklės sezonas, o jau kitą dieną Lietuvos vidaus vandenų telkiniuose pradedamas dirbtinis ledo dangos atitirpdinimas. To reikalauja gamtosaugininkai, nes išbadėję kormoranai, bei jau iš afrikų parskridę garniai, laukia savo eilės smaguriauti ežerų ir tvenkinių žuviene. Kaip ir kasmet, paskutiniąją stintapūkio dieną, šiltai kailiniuoti vyrai ir moterys atsisveikina su pamėgtu žvejybos būdu ant svetingo Kuršių marių ledo. Ten, baltuosiuose sąstingio tyruose, iš visos Lietuvos sugužėję arktinių potyrių mėgėjai, prigludę prie ekečių vilioja vis dar gelmėse slapukaujančius ešerius ir vėgėles. Nuo Klaipėdos iki Sembos kranto plytintį bekraštį blyškaus sniego peizažą, pagyvina tarp Ventės rago ir Nidos pabiręs spalvotų palapinių miestelis. Tose laikinose pastogėse žvejai įsirengė jaukius, nors ir laikinus būstus, čia ypač smagu šaltomis žiemos naktimis, kai spengiančioje vidurmarių tyloje meškerykočių varpeliai praneša ilgai lauktą žinią – kimba! Su savimi atsivežtos kompaktiškos elektros jėgainės ne tik teikia šviesą žuvnamiams, bet ir energija maitina kompiuterius, verda rytinę kavą.

  Tą pačią balandžio pirmąją, pavakare, šalies didmiesčiuose ir savivaldybių centruose prasideda ilgai laukta Poledžio Žvejų Sugrįžtuvių šventė. Sostinėje, Akropolio ledo arenoje bus rengiamos parodomosios ekečių kirtimo peikenomis ir gremžimo grąžtais varžybos, Gedimino prospekte veiks strimelių rūkykla, garsaus dailininkų klubo „Plekšnė“ nariai „Palangos“ restorane pieš vilniečių šaržus, „Kablyje“ ragausime naujausio ungurių masalo pavyzdžius. Krepšinio sostinėje, Kaune, vyks piliečių, turinčių žuvų pavardes eisena nuo Nemuno-Neries santakos iki Žalgirio arenos, kur tarp Lydekų ir Karosų komandų bus surengtas oranžinio kamuolio turnyras. Šiauliuose planuojama varinėmis keptuvėmis apdovanoti gražiausias Talšos bei Rekyvos ežeruose pagautas žuvis. Jos bus pagerbtos ir kitu būdu – fotografuojamos.

 Dar prieš dvejus metus Lietuvos vyriausybė kreipėsi į Pasaulinę Meškeriotojų Draugiją, prašydama, kad balandžio pirmoji būtų paskelbta Tarptautine Ledlaužių diena. Pripažinkime – kiek triūso reikia įdėti žvejams, vos ne rankiniu būdu varpant kasmet vis storėjantį marių, ežerų šalčio šarvą! Pagaliau, PMD pritarė mūsų darbščiosios vyriausybės iniciatyvai. Sugiedokime jai „Ilgiausių metų“, pakelkime šaldytuvinio ledo kubeliais pagardintą vaisvandenių taurę!

K. K. Šiaulytis. Sužinok savo svorį! Humorografija

K. K. Šiaulytis. Kuršių Marių panorama ties Nida. 
Fotografija

K. K. Šiaulytis. Kai temperatūra minus 25…
 Humorografija

K. K. Šiaulytis. Žvejų matematika. Stebimagrafija

K. K. Šiaulytis. Dailininkas Romas Žmuidzinavičius,
 su nidietiška peikena ant Kuršių marių ledo.
Fotografija

K. K. Šiaulytis. Žuvnamio interjeras. Fotografija

Tekstą - pašnekesių esė, bei humorografijas, stebimagrafijas,
 foto nuotraukas publikuoja laikraštis
"LIETUVOS AIDAS".
Rasite ir "LA" internetinėje svetainėje

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą