Vakaras

Vakaras

2023 m. liepos 13 d., ketvirtadienis

SPAUDOS DAILININKO GALERIJA. Skambūs Vilniaus aidai

K. K. Šiaulytis. Lietuvos prezidentas
 Gitanas Nausėda. 2023

SPAUDOS DAILININKO GALERIJA 

Kęstutis K. Šiaulytis 

Skambūs Vilniaus aidai

 Šią, jubiliejinių Vilnius metų saulėtą liepos savaitę, dar kartą, kaip ir lemtingais praeito amžiaus devyniasdešimtaisiais, prabilo legendinis Geležinis Vilkas – visas jų pulkas, skelbiantis pasauliui apie ryžtingų, drąsių žmonių sostinę.

 Jau antri metai, daugiau nei 500 dienų, visai netoliese, Ukrainoje, mūsų istorinių brolių šalyje, vyksta beprasmis karas. Vėl, apviltos didybės svaiguliu apsinuodijusi Rusija siautėja, grasina visiems aplinkiniams kraštams. Šios subyrėjusios imperijos totalitarinė žiniasklaida smaguriauja pažadais vienas valstybes ir tautas nubausti, kitas užpulti, trečias apiplėšti. Demokratinių šalių gynybinė organizacija NATO, įkurta prieš 75-erius metus, yra patikima užkarda tokių agresyvių totalitarinio „blūdo“ planų realizacijai. Vilniuje vykęs NATO šalių ir kitų demokratinių valstybių vadovų susitikimas, savo draugingu susitelkimu priminė nuožmiai mūsų kaimynei, kad taika pasaulyje bus pasiekta, kad stipresniojo, „didesniojo“ diktatas tarptautiniuose santykiuose nepriimtinas.

 Vilniuje, kartu su valstybių vadovais, šią savaitę pabuvojo bent tūkstantis žurnalistų iš viso pasaulio, dar tiek pat – rinko informaciją apie „samitą“ prie savo kompiuterių, o visų jų: politikos apžvalgininkų, reporterių, fotografų, filmininkų ir dailininkų parengtas publikacijas apie mūsų sostinėje vykusį sambūrį skaitė, stebėjo šimtai milijonų aktyvių planetos piliečių. Plačiai cituojami Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno svarūs sakiniai, pasakyti kalboje Vilniaus universiteto Didžiajame kieme. Ir šiame puslapyje verta jo žodžius priminti: „Kai kitiems sekasi gerai, gerai einasi ir mums. Grėsmės, su kuriomis susiduriame šiandien – nuo klimato kaitos iki nieko užnugary nepaliekančios ekonomikos sukūrimo, – yra per didelės įveikti bet kuriai vienai šaliai. Todėl siekdami tikslų turime dirbti kartu. Pasaulis keičiasi, mes turime šansą pakeisti jo dinamiką“.

  Mano indėlis į tą milžinišką vilnietiškos informacijos srautą – valstybių vadovų portretai. Škicavau, šaržavau stebėdamas svečius kompiuterio ekrane, ieškodamas, stabdydamas kadrus, gaudydamas charakteringus portretuojamųjų bruožus. Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio portrete – ta akimirka, kai jis, sveikindamas vilniečius Lukiškių aikštėje, dėkojo už Lietuvos paramą Ukrainai, už suteiktą prieglobstį karo pabėgėliams.


K. K. Šiaulytis. NATO generalinis
 sekretorius Jensas Stoltenbergas. 2023

K. K. Šiaulytis. Vokietijos federalinis
 kancleris Olafas Šolcas. 2023

K. K. Šiaulytis. Turkijos prezidentas 
Redžepas Tajipas Erdohanas. 2023

K. K. Šiaulytis. Jungtinės Karalystės
 ministras pirmininkas Rišis Sunakas. 2023

K. K. Šiaulytis. Jungtinių Valstijų prezidentas
 Joe Bidenas kalba Vilniaus universitete. 2023

K. K. Šiaulytis. Prancūzijos prezidentas
 Emanuelis Makronas. 2023

K. K. Šiaulytis. Ukrainos prezidentas 
Volodymyras Zelenskis. 2023

Laikraščio "LIETUVOS AIDAS" 16 puslapis.
Straipsnį ir portretus rasite ir 'LIETUVOS AIDO"
 internetinėje svetainėje 
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą